Японці навчилися створювати літаючі будинки

В історії Японії було багато природних катаклізм. Це і вулкани, які викидають вогонь, і сильні землетруси, які породжують руйнують цунамі і забирають життя багатьох жителів країни.

11 років тому японські вчені представили на суд компетентних людей абсолютно рідкісний проект будівель. Вони можуть злегка підніматися над землею – при цілком певних умовах. Але в ті роки ця новітня технологія не знайшла підтримки і близько 3-х років припадала пилом на полицях.

Черговий шаленої сили землетрус в 2011 році забрав життя понад 20 тис. японців. Були повністю зруйновані великі промислові підприємства, включаючи АЕС «Фукусіма».

Через аварію на атомній станції в повітря було викинуто величезну кількість радіоактивних елементів. Це завдало непоправної шкоди екології навколишнього середовища.

Тільки після цієї катастрофи вчені повернулися до проекту будівлі, які задумані як сейсмічно безпечні. Автором ідеї та розробок стала фірма «Air Danshin Systems Inc».

Система захисту включається в роботу при найперших реально відчутних підземних поштовхах. Спеціальний прилад з встановленими на ньому сейсмічними датчиками, відчувши ці поштовхи, дає сигнал в компресор, який розташований під будівлею.

Компресор тут же починає подачу повітря в подушки, які знаходяться між фундаментом будівлі і землею.

Лише через 10-15 секунд фундаментом стає повітряний прошарок. Його товщина кілька сантиметрів. Але цього достатньо для підведення будинку над землею. Після того, як поштовхи стихають, будівля опускається на землю і повертається в раму по всьому периметру.

Сьогодні в Японії вже побудовано приблизно 100 будинків за цим методом.

Comments are closed.