Якщо ви вважаєте, що коричневий рис кращий, ніж білий, ви помиляєтеся і ось чому!

Рис – це насіння трав’яного виду, відомого як орізська сатіва, яка впродовж століть використовувалася в основному в азіатських країнах, а також у всьому світі .  Його можна знайти в двох кольорах: коричневому і білому і ми збираємося пояснити різницю між ними.

Багато людей вважають, що коричневий рис кращий для вашого здоров’я, і ​​ми присвятили цю статтю поясненню плюсів і мінусів обох типів.

Білий рис і цукор в крові
В результаті чуток про підвищення рівня цукру в крові люди все частіше уникають білого рису і переходять на коричневий рис. Однак важливо відзначити, що це вірно для виду рису, а не для його кольору. Наприклад, рис басматі має дуже низький глікемічний індекс відповідно до недавно опублікованих досліджень.

Дослідження було проведено між 14 учасниками, які з’їдали 11 різних видів рису, включаючи коричневий рис басматі. Щоб дізнатися, який тип рису належить доякої категорії, вчені раніше безперервно вимірювали рівні цукру в крові суб’єктів. Коли результати прийшли, було ясно, що коричневий рис басматі знаходиться в індексі глікемії від середнього до високого, а білий рис басматі має низький глікемічний індекс. Тому, грунтуючись на цій інформації, можна з упевненістю припустити, що колір рису не означає, що рис буде збільшувати рівень глюкози.

Коричневий рис і фітати
Одна з багатьох причин, чому білий рис набагато краще для вашого здоров’я, ніж коричневий рис, полягає в тому, що коричневий рис містить набагато більше фітатів, ніж білий рис. Для тих з вас, хто не знайомий, фітати або фітинова кислота мають антипоживні властивості, які блокують поглинання корисних мінералів, таких як цинк, залізо і кальцій, які містяться в рисі. Тому споживання продуктів, багатих фітатами, може привести до недоліків мінералів і ланцюжку неприємних симптомів, незважаючи на те, що процес блокування жодним чином не завдає шкоди вашому здоров’ю.

Отже, щоб підвести підсумок, є переваги і недоліки споживання обох типів рису, незважаючи на те, що білий рис в цілому кращий для вашого здоров’я.