Як змусити дитину зосередитися на ваших словах: 7 способів

Наші діти концентрують свою увагу трохи інакше, ніж дорослі. Це їх психологічна особливість, на яку ми не можемо впливати. Якщо вам здається, що ваша дитина вас не чує, варто спробувати донести до неї потрібну інформацію в іншій формі. Щоб дитина навчилася засвоювати інформацію з першого разу і почала виконувати прохання батьків, психологи радять батькам наступне:

  • Не використовуйте неправдиві факти. Найбільшою помилкою батьків у вихованні своїх дітей є використання брехні для маніпуляції та контролю над дітьми. Звичайно, таким чином ви дійсно зможете певний час тримати ситуацію під контролем, але тільки до тих пір, поки дитина не дізнається правду. Тоді ви втратите не тільки контроль, але і авторитет і повагу вашої дитини. Добре думайте, перш ніж застосовувати такий прийом.
  • Не бійтеся бути смішними. Щоб дитина краще розуміла те, що від неї хочуть і з легкістю виконувала ваші доручення, потрібно ставитися до цього з іронією. Не бійтеся використовувати смішні акценти й інтонації з улюблених мультиків. Головне в таких випадках знати межу, інакше ваша дитина перестане сприймати ваші слова всерйоз.
  • Потрібно збільшити кількість тверджень у вашій мові, щоб заперечення сприймалися з більшою значимістю. Що це означає? Психологи стверджують, що на кожні ваші п’ять «так» має бути тільки одне «ні». Саме співвідношення 5: 1 ідеально підходить для взаєморозуміння з вашою дитиною, вважають експерти. Якщо ви будете забороняти дитині більше, ніж дозволяти, вона виросте невпевненою в собі і скутою. Якщо ваша дитина відчує смак вседозволеності, ви втратите над ним контроль назавжди. Дотримуйтесь золотої середини у вихованні дітей, тільки так ви обидва будете почувати себе комфортно і гармонійно.
  • Звертайтеся до дитини по імені. Коли ви звертаєтеся до дитини по імені, її увага в вашу сторону посилюється і вона стає більш зібраною, сконцентрованою і готовою вас вислухати. Все просто, це науково доведений факт. Тому кожен раз, коли ви звертаєтеся до своєї дитини, використовуйте її ім’я і обов’язково стежте за тим, що вона вас дійсно почула, відволіклась від свого заняття і готова уважно вас слухати.
  • Акцентуйте свою увагу не на наслідки, а на тому, чого потрібно досягти. Наприклад, замість фраз: “Не розбий», «не впусти» краще сказати: «тримай вазу міцніше», «постав чашку на стіл.» Якщо дитина буде чітко розуміти, що саме від неї хочуть батьки, а не які можуть бути наслідки від її дій, вона з більшою охотою і увагою буде виконувати доручення старших.
  • Поговоріть з дитиною по душам. У шаленому щоденному ритмі життя ми часто забуваємо просто відверто і щиро говорити зі своїми дітьми. Знайдіть час для душевної розмови зі своїм чадом. Розкажіть їй, що у вас теж не завжди є бажання прибирати в будинку або готувати їжу. Однак наші бажання не завжди збігаються з нашими потребами. І іноді потрібно переступати через свої бажання і робити те, що потрібно, а не те, що хочеться. Після таких розмов ваша дитина почне виконувати ваші завдання з великим бажанням, адже вона зрозуміє, що не самотня у своїх переживаннях.
  • Не беріть відповідальність за бездіяльність своєї дитини на себе. Якщо ваша дитина відмовляється робити домашнє завдання, то це її вибір і нести відповідальність за нього повинна теж вона. Нехай це їй буде соромно і неприємно слухати зауваження від вчительки, а не вам.

Щоб ваша дитина навчилася вас не просто слухати, а й чути, з нею потрібно вести постійний діалог. Потрібно завжди говорити з нею про її бажання, думки, страхи і заворушення. Коли ваша дитина почне відчувати і розуміти, що з її думкою рахуються і до неї прислухаються, вона не зможе вести себе по-іншому по відношенню до вас.