Уже третій рік ворони мстять чоловіку за те, чого він не робив

Пам’ятаєте старий фільм жахів Хічкока під назвою «Птахи»? Виявляється, щось подібне, нехай і в меншому масштабі, відбувається в наші дні. В індійському Мадх’я-Прадеш живе різноробочий Шива Кеват, якого вже три роки поспіль цілеспрямовано переслідують ворони. Він знає причину і журиться – начебто ні в чому не винен, але як пояснити це птахам?

Кожен день, коли Кеват виходить з дому, на нього починають пікірувати ворони. Іноді по черзі, рідше – відразу зграєю.

Все почалося з того, що три роки тому Кеват по доброті душевній вирішив витягнути з металевої сітки заплутане в ній вороненя. На жаль, пташеня було занадто слабке і померло у нього в руках. Це бачили інші ворони і вирішили, що Кеват вбив їх дитинча. Птахи рознесли звістку по окрузі і тепер десятки воронів вважають своїм обов’язком поквитатися з уявним вбивцею. Це багаторазово було перевірено місцевими жителями – ворони з маніакальною завзятістю нападають тільки на Кевата, ігноруючи інших людей.

«З боку це виглядає, як фільми про війну, вони пікірують прямо як штурмовики».

Для сільських це давно стало розвагою, видовищем, на допомогу Кевату ніхто не приходить. Люди кажуть так: раз ворони так довго продовжують свою справу, значить, на те є вища воля. А мудреці додають – це випробування для самого Кевата. Він змушений носити з собою палицю, але ще жодного разу не вдарив ні одну ворону, тільки відмахується від них. На руках і голові Кевата повно шрамів, але людина не відповідає злом на образу і в цьому є сакральний сенс.

Випадком Кевата зацікавився професор Ашок Кумар Мунджал, який вивчає поведінку птахів в університеті Баркатулла в Бхопалі. За його словами, у ворон досить пам’яті, щоб впізнавати кривдника і через роки, але ось скоординована атака багатьох птахів – це щось нове. Або у ворон є якийсь невідомий поведінковий фактор, або дійсно птахів направляє щось, чого ми ще не розуміємо.

Comments are closed.