Як крик батьків впливає на психіку дитини. Варто навчитися стримувати себе

Виховання дітей – складний, але захоплюючий процес, який вимагає багато терпіння, витримки і знань.

Якщо дитина починає сприймати вас тільки після крику, значить, десь пішов перекіс. Постійний крик негативно впливає на дитячу психіку і викликає агресію, скутість і невпевненість в собі.

Як крик впливає на дитину

Коли ми починаємо кричати на свою дитину, її організм виробляє велику кількість гормону стресу, тіло стає напруженим, а думки – заблоковані. Під таким тиском не можна нормально думати, приймати рішення, бути адекватним. Мозолисте тіло, яке сполучає дві півкулі мозку, зменшується.

Результатом цього стає недостатнє кровопостачання мозочка, зниження мозкової активності, погіршення пам’яті та уваги. Емоційна рівновага у дітей порушується. Це дуже серйозно, такі стани не можна недооцінювати.

Починаються поведінкові проблеми у підлітків і депресивні стани у дітей. Вони перестають вчитися, починають брехати і вступають в конфліктні ситуації. Самооцінка знижується, дитина стає замкнутою і починає думати, що вона нікому не потрібна. Такі зміни психіки часто вже незворотні.

Батьки не можуть впоратися зі стресовою ситуацією, втрачають контроль над емоціями і виливають весь негатив на своїх рідних. Зазвичай це через те, що вони діють за звичною схемою. Їх батьки робили так само, вирішували ситуації криком і скандалом. Це наслідок поведінки і атмосфери в їхній родині, коли вони були дітьми.

Що робити, щоб на дитину не кричати?

Проаналізуйте ситуацію, що саме вас дратує. Можливо, ви себе погано почуваєте, роздратовані чимось. Перед тим як крикнути, зупиніться, зробіть кілька глибоких вдихів або вийдіть з кімнати. Це золоте “правило паузи” працює безвідмовно.

Не вимагайте занадто багато. Це ще незріла дитина, і вона не може бути такою ідеальною, як вам хочеться. Запам’ятайте, саме ви – зразок для наслідування, підтримка і опора для свого малюка. Знайдіть в собі сили стримуватися кожен раз, коли хочеться закричати. Поступово ви навчитеся секретам виховання без підвищених тонів, а ваша дитина стане набагато щасливішою.