Невістка не вилазить з поліклініки, хоча виразних діагнозів немає

– Невістка вчора дзвонить – мовляв, Ольга Дмитрівна, а ви зможете посидіти у вівторок з дітьми після обіду? – розповідає знайома пенсіонерка. – Уявляєш, вона знову до якогось лікаря зібралася … Так, знову! Останній раз ось тільки два тижні тому ходила, МРТ робила, щось там обстежила. До цього курс масажу пройшла, навесні, здається, вітаміни колола … Ні, я з дітьми, звичайно, посиджу, мені не складно, але так теж не можна! Прописалася дівка наша в цій поліклініці вже, таблетки якісь жменями п’є, лікує то, не знаю що! Я вважаю, що пора це припиняти! Досить вже кваситися. Треба брати себе в руки!

Невістці Інні трохи за тридцять, вона в декреті – близько двох років тому народила другу дитину. Старшому лише п’ять. Після других пологів Інна тільки й робить, що скаржиться на здоров’я. То спина болить, то коліна, то голова. У вухах шумить, в суглобах стріляє, в попереку ниє, і ноги ватяні, і взагалі все якось не так.

При цьому аналізи все в межах норми і будь-яких виразних діагнозів немає, хоча Інна ходить до лікарів, за висловом Ольги Дмитрівни, «як на роботу». Здає аналізи, робить всякі МРТ і КТ, п’є ліки, витрачає купу грошей і часу.

– Мені ось шістдесят скоро, а я в тій поліклініці років десять вже не була! – з гордістю заявляє Ольга Дмитрівна. – І не збираюсь! Тому що туди підеш – обов’язково що-небудь знайдуть, їм же треба за щось гроші отримувати. Прийдеш здоровою людиною, підеш хворим!

На своє здоров’я Ольга Дмитрівна скаржитися не привчена, на різні нездужання намагається не звертати уваги, на крайній випадок носить в косметичці таблетки «від голови». Втім, користується ними нечасто.

Здоров’я і енергії у Ольги Дмитрівни для її віку предостатньо. Вона запросто може в шостій ранку, наприклад, рвонути на електричці на дачу, там із задоволенням попрацювати фізично: наносити води, підгорнути грядки, покосити газон, сходити скупатися на річку, а на вечірній електричці повернутися в місто з повним рюкзаком огірків і півночі займатися консервацією врожаю.

Інну Ольга Дмитрівна щиро вважає симулянткою.

– Тільки й робить, що ниє, стогне, лягає полежати! – розповідає Ольга Дмитрівна. – Вранці встає вже втомлена. Постійно слухаємо її скарги на здоров’я, як вмираючий лебідь. Як тільки син приходить з роботи, тут же вручає йому дітей і падає в ліжко …

… В останній візит в поліклініку лікар рекомендував Інні з’їздити в санаторій, пройти курс лікування. Відпочити, прийти в себе,прийняти ванни, масажі, деякі процедури. Підлікувати спину, через яку, вважає Інна, всі проблеми зі здоров’ям.

Інні ця ідея дуже сподобалася. Природно, якщо їхати, то без дітей, щоб лікуватися нормально і ходити на процедури. Вона вже закинула вудку свекрусі.

Ольга Дмитрівна категорично проти цієї ідеї. І навіть не тому, що їй складно залишитися з онуками – хлопчаків вона любить і справляється чудово. Просто вона вважає, що санаторій з ваннами і процедурами – це примха. Нема чого придурюватись.

Або вона неправа?

Чи повинна здорова молода жінка нити, скаржитися і втомлюватися від найменшого зусилля. А якщо це відбувається, значить, щось не так,  треба шукати причину і лікуватися.

Чи згодні? Що думаєте?