Роздуми про те, чи варто залишати офіціантові чайові

Нещодавно на просторах Інтернету з’явилося цікаве міркування однієї жінки про звичку залишати на чай офіціантам. Їй здалося несправедливим те, що працівникам інших професій з більшою відповідальністю ми не звикли залишати чайові.

Прочитайте цю статтю і обов’язково поділіться своєю думкою:

Чайові офіціанту. Поясніть мені, за що? Записав або запам’ятав замовлення, передав на кухню, приніс і все. Готує кухар, йому чайові не доходять? Чи як?

Ми з чоловіком залишаємо завжди 10% від замовлення, але це його примха. Я до цього часу не розумію – за що?

Це ваша робота!

У мене дві групи дітей в дитсадку об’єднали в одну, вийшло 45 дітей. А я одна, няня миє посуд без зупинки, вилки, ложки, тарілки, чашки, Помнож на 45! І ніхто мені або няні чайових не роздавав! У мене була старша група і підготовча (випускна в школу). Коли групу випускали, коробка цукерок і пляшка вина. Усе! За весь рік! Треба сказати, що я працювала давно, не було ще моди обдаровувати золотом. А ми не їду приносили, а за дітьми дивилися і до школи готували. Це наша робота.

Я хоч убий не розумію за що офіціантам чайові? Чоловік залишає, каже, так прийнято. Але за що? Вихователям, вчителям, шахтарям, лікарям не залишають чайові. А офіціантові так прийнято. Чому?

Тепер уявіть, забираєте з садка Колю, Олю. Жива? Здорова? Спасибі, нате вам 500 рублів, завтра знову прийдемо!

Або я кашляю. Послухайте мої легені. Все гаразд! Спасибі, нате вам 500 рублів.

На касі в супермаркеті беремо здачу? Чи залишаємо на чай касиру?

Кухар готує, офіціант тупо приносить. І наступного разу я повернуся сюди тому що було смачно, а не тому, що тут хороші офіціанти.

Щороку у відпустку їдемо і обов’язково заїжджаємо в одне миле кафе. Кухня бомбезна! І саме через кухню я туди заїжджаю, а не тому, що мені офіціант посміхнувся.

Кухарю чайові б дала, але офіціантові? Так само як і таксисту, за що? Повіз-привіз. За що чайові?

Цікава ваша думка.