Він звільнив її з «табору смерті»: це стало початком історії кохання довжиною в 70 років

Ця історія любові здається написаною рукою чудового письменника, майстра своєї справи. Але вона не вигадана, а існувала насправді.

Шотландець Джон Маккай і угорка Едіта Штайнер прожили разом дійсно довге життя. Вони пережили чимало негараздів і труднощів. Але зуміли зберегти свою любов і щастя на довгі десятиліття.

Маккай і Штайнер познайомилися під час Другої світової війни. Едіта була громадянкою Угорщини єврейського походження. Тому вона і вся її родина потрапила в концтабір. Тут Едіта втратила в газовій камері майже всіх родичів (39 осіб).

В Освенцимі дівчина пробула шість тижнів. Потім вона опинилася серед полонених, яких переправляли в табір Берген-Бельзен. Але по дорозі їх врятували британські солдати. Одним з них і був Джон.

З нагоди звільнення було влаштоване свято. Саме там солдат Маккай побачив Штайнер. Джон потім розповідав, що закохався в неї з першого погляду. При цьому він настільки злякався, що побоявся підійти і запросити на танець.

Замість себе солдат послав друга. Але Едіта відповіла і сказала, що піде танцювати тільки якщо Джон підійде сам. Набравшись сміливості, він підійшов. З того часу вони не розлучалися.

Весілля зробили вже після війни, в 1946 році. Подружжя переїхало на Туманний Альбіон і відкрили в Шотландії невеликий готель. Незабаром їх сім’я поповнилася. Едіта подарувала двох дітей: дівчинку Шарон і хлопчика Пітера. Крім того, Джон і Едіта побачили народження семи онуків і п’яти правнуків.

Постарівши, вони вирішили не турбувати своїх дітей і онуків, тому самі переїхали в будинок для людей похилого віку. Едіта розповідала, що і тут Джон, як справжній джентльмен намагався зробити їй якийсь приємний сюрприз.

На жаль, два роки тому Едіта пішла з життя. Джон залишився один. Він часто згадує день їхнього знайомства, коли він борючись з острахом, запросив її на танець.

А ви вірите у таке щире і справжнє кохання?

Джерело